Czyszczenie broni myśliwskiej kulowej

Czyszczenie broni jest podstawowym zadaniem strzelca i myśliwego. Broń powinna raz do roku trafić do rusznikarza, który wyczyści i zakonserwuje zamki, dokręci śruby oraz usunie luz na haku. Takie zabiegi zapewniają bezawaryjną eksploatację oraz komfort ze strzelania podczas zawodów i polowania.

Broń kulową czyści się do sucha, można zostawić minimalne ślady oleju na trzonie zamkowym. Broni nie należy kąpać, natomiast należy ją wytrzepać, żeby pozbyć się zalegających odrobinek piasku i kurzu, które są podczas strzelania wprasowywane pod wpływem ogromnego ciśnienia w gładź lufy, co przyśpiesza jej korozję i niszczenie.

Czyszczenie broni kulowej

Do czyszczenia broni kulowej niezbędne są korki filcowe oraz czesany len, którego grubość łatwo dobrać. Nie dość, że dobrze wciska się w gwinty, to dodatkowo idealnie zbiera osad, ponieważ jest wystarczająco twardy. Końcówkę wyciora, która jest nawinięta lnem zwilżonym olejem wprowadzamy do przewodu lufy od strony komory zamkowej. Ponadto intensywne strzelanie warto zakończyć przeczyszczeniem wnętrza lufy metalową szczotką oraz używając profesjonalnych preparatów do czyszczenia i konserwacji broni jakie oferuje ProTechGuns, polska firma będąca liderem tej branży.

Wielu strzelców czerpie niebywałą przyjemność z czyszczenia broni, które stanowi pewnego rodzaju rytuał, a wygląd i jej stan świadczą o właścicielu. Regularny przegląd oraz korzystanie z profesjonalnych preparatów gwarantuje satysfakcję podczas użytkowania. Dbając o broń, masz pewność, że nigdy cię nie zawiedzie.