Jeśli nie broń palna to co? Alternatywy dla broni palnej

Ze względu na fakt, że dostęp do broni palnej jest w naszym kraju ograniczony wiele osób poszukuje innych rozwiązań. Stąd wynika popularność rozgrywek Airsoft czy chociażby paintball, które pozwalają poczuć się jak na prawdziwym polu walki. Jakie więc alternatywy dla broni palnej oferuje obecnie rynek? Co możemy zrobić aby móc legalnie postrzelać? Na szczęście jest kilka opcji.

Wiatrówka

Polskie prawo zezwala na posiadanie popularnych wiatrówek czyli karabinów pneumatycznych. Warunkiem jest ograniczenie energii wylotowej śrutu do siedemnastu dżuli. Korzystając z wiatrówki strzelamy z ołowianego śrutu, a broń napędzana jest sprężonym powietrzem lub dwutlenkiem węgla. Chętnie używana jest zarówno w strzelectwie rekreacyjnym jak i sportowym.

ASG

Rozgrywki z użyciem replik broni cieszą się bardzo dużą popularnością. Zwolenników ASG przybywa głównie dla tego, że w tej dyscyplinie odgrywa się realne scenariusze wojenne (przejęcie budynków, opanowanie przestrzeni) i korzysta z replik 1:1 prawdziwych modeli broni palnej. ASG w przeciwieństwie do wiatrówek może być w Polsce wykorzystywane do strzelania do innych osób np. w zawodach strzeleckich z podziałem na drużyny. Jest to więc bardzo realna i atrakcyjna alternatywa.

Paintball

Paintball zdecydowanie ustępuje pod względem realności rozgrywkom Airsoft, które ze względu na odgrywanie prawdziwych działań wojennych jawi się jako ta bardziej atrakcyjna alternatywa. Dodatkowo w paintballu strzelamy kulkami z farbą, a nie tak jak w ASG plastikowymi kulkami czy – jak w przypadku wiatrówek – śrutem. Nie mniej, paintball jest to pewnego rodzaju alternatywa dla broni palnej.