Rodzaje rozgrywek AirSoft

Podczas rozgrywek Airsoft odgrywane są przeróżne scenariusze, które mogłyby mieć miejsce podczas prawdziwego wojskowego starcia. Oczywiście poziom realności podczas zawodów uwarunkowany jest wieloma czynnikami jak chociażby budżet, którym dysponujemy czy czas jaki zawodnicy mogą poświęcić na zabawę. Nie mniej, zawsze podczas rozgrywek zachowane jest chociażby symboliczne odniesienie do działań wojennych. Poniżej przedstawiamy kilka popularnych rodzajów rozgrywek ASG.

Team death match

w tego rodzaju rozgrywkach zawodnicy dzielą się na dwa wrogie sobie zespoły, których jedynym zadaniem jest wyeliminowanie przeciwnika. Jest to bardzo prosty scenariusz ale jednocześnie bardzo popularny. Jeśli dana osoba zostanie trafiona musi opuścić pole walki na określony czas, a na końcu wygrywa ta drużyna, która więcej razy ustrzeliła wroga.

Zdobycie flagi

jest to tryb rozgrywki nie mniej popularny niż team death match. Zwykle polega na umieszczeniu przez organizatora flagi na środku pola walki. Celem drużyn jest zagarnięcie jej i przeniesienie do własnej bazy. Aby to zrobić należy skutecznie związać przeciwnika ogniem lub pomóc sobie granatami dymnymi.

Eskorta VIPa

Jedna z drużyn musi dostarczyć wybraną osobę bez uszczerbku do danego miejsca na polu walki. Przeciwnicy starają się, żeby do tego nie dopuścić. Tryb ten wymaga dużej taktyki i sprytu. Należy jedna bardzo uważać bo utrata VIPa automatycznie kończy grę.

 

Niezależnie od tego jaki tryb rozgrywek sobie upodobaliśmy należy pamiętać o odpowiednim dbaniu o swoją replikę broni. Aby nie zardzewiała należy ją czyścić silikonowym olejkiem, których bogatą ofertę znajdziecie na naszej stronie.