Zadbaj o swoją broń – używaj olejków silikonowych!

Aby móc długo cieszyć się sprawnie działającą bronią należy dokładać starań do jej czyszczenia i konserwacji. Dzięki temu zachowa swoje właściwości, nie będzie się zacinać, a jej elementy nie pokryją się rdzą. Świetnie sprawdzają się do tego olejki silikonowe, które znajdziecie w ofercie ProTechGuns.

 

Niezależnie od tego czy strzelamy z prawdziwej broni, wiatrówki czy repliki ASG musimy pamiętać, że jedną z podstawowych zasad BHP jest dbanie o jej czystość. Błoto, ziarnka piachu, kurz czy inni niepożądani goście pomiędzy częściami naszej borni mogą skutecznie uniemożliwić korzystanie z niej. Dlatego warto czyścić i konserwować broń przy użyciu olejków silikonowych.

 

Olejki silikonowe docierają do najmniejszych elementów broni, dzięki czemu konserwują je na długo i zapobiegają tzw. procesowi starzenia się jej powierzchni. Są ekonomiczne bo już niewielka ich ilość pozwala na rozprowadzenie olejku po całej broni. Konserwacja broni przy użyciu olejku może odbywać się w skrajnie różnych temperaturach więc nie groźna im ani zima, ani upalne lato. Dodatkowo olejki mają świetne właściwości izolacyjne, co szczególnie przydatne jest w rozgrywkach Airsoft, które odbywają się na świeżym powietrzu, a zawodnik i jego broń narażeni są na opady atmosferyczne.

 

Dodatkowym atutem olejków sylikonowych jest fakt, że regularnie smarowana nimi broń charakteryzuje się połyskiem i świeżym wyglądem. Nie zapominajmy więc o tej ważnej czynności.